Networking

Profesjonalny Networking

Profesjonalny, nowoczesny Networking pomaga rozwiązać wiele problemów współczesnego biznesu zarówno na poziomie organizacyjnym jak i osobistym.

  • Twoi handlowcy nie zdobywają nowych klientów?
  • Udział w wydarzeniach branżowych nie przekłada się na wymierne, mierzalne korzyści?
  • Na organizowanych przez Ciebie wydarzeniach są osoby stojące samotnie?
  • Twoja firma ma kłopot z docieraniem do decydentów?

To nie tylko można, ale wręcz powinno się zmienić!

ico-korzysci-finansowe-60

Korzyści Finansowe

Networking i rekomendacje to nowe źródła przychodów; Zwiększenie sprzedaży; Ograniczenie kosztów marketingowych
ico-korzysci-operacyjne-60

Korzyści Operacyjne

Poprawa komunikacji wewnętrznej; Skrócenie cykli sprzedażowych; Niwelowanie deficytu wiedzy
ico-korzysci-wizerunkowe-60

Korzyści Wizerunkowe

Większa rozpoznawalność i widoczność;
Większa lojalność klientów względem marki

Nowoczesny Networking to przede wszystkim świadome budowanie Kapitału Społecznego – sieci kontaktów w świecie tradycyjnym i cyfrowym.

Współczesny Networking ma różne oblicza i zawiera w sobie zarówno warstwę interakcji społecznych charakterystycznych dla różnych sytuacji życiowych jak również warstwę narzędziową. Oblicza współczesnego Networking’u mają twarz wystawcy, uczestnika wydarzenia lub członka społeczności i ekosystemu firmy (networking wewnątrz organizacyjny).

Więcej na tematy dotyczące szkolenia Networking ‘u poczytasz w naszej Bazie Wiedzy. Znajdziesz tam relacje naszych klientów i zdobędziesz więcej wiedzy. Poniżej trzy ostatnie artykuły.

Na czym polega profesjonalny networking i jakie jest jego znaczenie?

Na czym polega profesjonalny networking i jakie jest jego znaczenie? „Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, idź z innymi”. Przysłowie afrykańskie. Nauka […]

Networking: czyli budowanie relacji

Networking – czyli budowanie relacji. Networking to pojęcie bardzo popularne, jednak powszechnie rozumiane jest ono błędnie. Przez wiele osób jest ono utożsamiane z prostym zbieraniem wizytówek […]

Networking jest wciąż wyzwaniem

Networking to nieustające wyzwanie Networking jest ciągłym wyzwaniem dla części profesjonalistów. Z samej swojej natury bazuje na kontaktach z osobami wcześniej nam nieznanymi, co wielu ludziom […]

Jeżeli poniższe problemy wyglądają znajomo, to pomyśl o Networking’u. Zobaczysz różnicę!
     

1Twoi handlowcy mają trudność w docieraniu do nowych klientów

Podstawą pracy dobrego handlowca są skutecznie nawiązywane relacje z nowymi, potencjalnymi klientami. Obecnie, gdy coraz trudniej jest zdobyć zaufanie klienta, umiejętność networking’u nabiera szczególnego znaczenia. Sieć kontaktów handlowca powinna stale rosnąć.


2Twoi pracownicy biorą udział w różnych wydarzeniach branżowych, ale mierzalnych efektów nie widać

Wydarzenia branżowe są nie tylko okazją to poszerzenia wiedzy, ale w olbrzymiej mierze służą nawiązywaniu nowych relacji biznesowych. Niestety częstym widokiem są handlowcy stojący samotnie albo rozmawiający ze swoimi koleżankami i kolegami. Nierzadko z tej samej firmy. Takie zachowanie to marnowanie potencjału wydarzenia. Dzięki networking’ owi  zyskujesz źródło rozwoju kapitału społecznego.


3Na wydarzeniu są osoby stojące samotnie

Statystyki pokazują, że ponad 70% uczestników wydarzeń biznesowych nie czuje się na nich komfortowo. Koncentrują się więc jedynie na warstwie merytorycznej eventu, tracąc unikalną okazję poznania ludzi z branży stworzoną przez organizatorów. Dobrze zaplanowany i zrealizowany networking rozwiązują ten problem. 


4Trudno jest dotrzeć do decydentów lub nie chcą oni rozmawiać

Stanley Milgram w swoim eksperymencie “świat jest mały” wykazał, ze do dowolnej nieznanej osoby można dotrzeć przeciętnie w sześciu krokach (potrzeba sześciu uściśnięć ręki – sześć stopni oddalenia). Eksperyment ten pokazuje jak silnym narzędziem jest networking – umiejętność budowania sieci kontaktów. Niewielu osobom przychodzi to naturalnie. Networking’u można się jednak nauczyć.

Zapisz się na rozmowę
     

Opowiedz nam yakie masz wyzwania – wysłuchamy Cię uważnie!
Wyjaśnimy Ci yak pracujemy i wspólnie wypracujemy najlepsze rozwiązanie.

Porozmawiajmy

    Zapraszam do kontaktu